Ośrodek Uzależnień


Leczenie uzależnienia od narkotyków - Poznań


W panteonie legend muzyki powszechnej znajduje się wielu artystów, którzy umarli wyjątkowo młodo w wyniku przedawkowania narkotyków. Uzależnienie nie zawsze musi jednak przybierać tak drastyczny obrót. Prawdopodobnie każdego dnia mijamy na ulicy osoby zmagające się z tym nałogiem. Czasem zdają sobie sprawę ze swojego problemu, ale może być też tak, że zupełnie nie zastanawiały się nad zmianą swojego trybu życia. Często mogą doskonale ukrywać swoje uzależnienie, ponieważ w życiu nie zawsze wygląda to tak widowiskowo jak w filmie czy na estradzie.

Zaczyna się od pierwszego przypadkowego doświadczenia na imprezie u znajomych, a później pragnie się tego samego coraz częściej i częściej. Narkotyki bywają cichymi zabójcami, które stopniowo wyniszczają człowieka fizycznie i psychicznie. Najpopularniejsze substancje odurzające silnie uzależniają, więc konieczne może okazać się wsparcie specjalistów z dziedziny leczenia narkomanii. Poznań i jego okolice są w tym przypadku doskonałym miejscem na rozpoczęcie walki o lepszą przyszłość.

Uzależnienie niejedno ma imię

Każdy narkotyk charakteryzuje się innymi właściwościami i sposobem działania. Ponadto reakcja organizmu może się znacząco różnić w zależności od tego, kto przyjmuje daną substancję. W związku z tym kluczową rolę odgrywa precyzyjne rozpoznanie sytuacji, a następnie dopasowanie metod leczenia do pacjenta.

W Ośrodku Terapii Uzależnień „Nad Wartą” pracuje kadra wykwalifikowanych specjalistów, którzy w trakcie swojej kariery zawodowej zetknęli się z wszystkimi rodzajami uzależnień. W efekcie pracownicy doskonale wiedzą jak należy postępować w przypadku stymulantów, empatogenów, substancji psychodelicznych oraz wszystkich innych środków odurzających, które można znaleźć na czarnym rynku. Gwarantujemy również wsparcie dla osób, które straciły umiary w zażywaniu miękkich narkotyków. Wbrew popularnym opiniom, takie substancje również mogą uzależniać i pokrzyżować wiele planów.

Jak przebiega leczenie?

Fundamentem terapii, niezależnie od przyjmowanych środków, zawsze jest detoks narkotykowy. Bez tego elementu leczenie nie miałoby żadnego sensu. Pacjent musi sam przed sobą przyznać, że pragnie pozbyć się nałogu i będzie starał się, aby poprawić jakość swojego życia. W czasie odwyku gwarantujemy wsparcie wykwalifikowanych specjalistów, którzy prowadzą terapię grupową oraz indywidualną. Ponadto pacjenci mogą odbywać konsultacje z psychiatrą, który przyjmuje na terenie ośrodka. Wszystkie te udogodnienia sprawiają, że detoks narkotykowy staje się znacznie prostszy. Pensjonariusze przebywają w grupie, więc mogą wzajemnie podtrzymywać się na duchu i motywować do dalszych działań. Ponadto w każdej chwili mogą zasięgnąć rady u personelu.

Leczenie narkomanii - Poznań

Ogromnym atutem ośrodka jest jego wyposażenie, a także lokalizacja. Wbrew stereotypom, to absolutnie nie ma być więzienie. Pacjenci przebywają na terenie placówki, dlatego że podjęli świadomą decyzję. Mają do dyspozycji wszelkie udogodnienia, aby czuli się komfortowo. Jedynym warunkiem jest zakaz przyjmowania narkotyków. Pokoje zostały urządzone w standardzie, którego nie powstydziłyby się renomowane hotele. Można bez przeszkód korzystać z telewizorów oraz szybkiego łącza internetowego. Ponadto do dyspozycji pensjonariuszy oddano bibliotekę, siłownię oraz szeroką gamę gier planszowych. Ośrodek został usytuowany w malowniczej okolicy z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Można śmiało wybrać się na spacer. Wszystkie te czynniki sprawiają, że w kwestii leczenia uzależnienia od narkotyków, Poznań i jego okolice stanowią świetne miejsce, by zmierzyć się ze swoimi problemami.


Szybki kontakt


+48 511 462 003

+48 603 903 553

osrodeknadwarta@onet.pl