Ośrodek Uzależnień

Leczenie uzależnienia od alkoholu - Poznań


Niektórzy mają po prostu pecha, rodząc się w nieodpowiednim miejscu i od dziecka obserwują rodziców, którzy nie wylewają za kołnierz. Jako dorośli ludzie podążają za jedynym znanym sobie wzorcem. Inni chcą się po prostu dobrze bawić wraz ze znajomymi ze szkolnej ławy. Ani się obejrzą, a wpadają w sidła nałogu. Jeszcze inni szukają w alkoholu zapomnienia i odskoczni od problemów. To zdradliwe lekarstwo wkrótce staje się ich największym przekleństwem. Podobnych historii można przytoczyć tysiące, ponieważ każdy uzależniony przebył inną drogę. Nałóg sprawia, że najpierw znikają pieniądze, później plany i marzenia, a w skrajnych przypadkach nawet przyjaciele i rodzina. Najskuteczniejszym sposobem na zatrzymanie tej spirali nieszczęść jest udział w terapii alkoholowej. Poznań i jego okolice to miejsce, w którym można znaleźć specjalistyczną pomoc.

Rachunek sumienia

Prawdopodobnie każdy potrafi wyobrazić sobie spotkanie anonimowych alkoholików. W rozmaitych filmach niejednokrotnie pojawiały się sceny przedstawiające taką sytuację. Grupa przygnębionych i skrępowanych osób siedzi w okręgu, a następnie każdy po kolei wyznaje, że jest alkoholikiem. Można żartować z tej formuły i powątpiewać w jej skuteczność, ale jedno jest pewne - uświadomienie sobie problemu to pierwszy krok w ramach skutecznego odwyku alkoholowego.

Na tej podstawie można odnieść mylne wrażenie, że w detoksie alkoholowym chodzi o posypywanie głowy popiołem i potępianie samego siebie za wszystkie potknięcia na życiowej drodze. Wręcz przeciwnie. W trakcie odwyku alkoholowego staramy się, aby pacjenci lepiej rozumieli swoją chorobę i zaczęli akceptować samych siebie, pomimo wielu problemów. Wszak nikt nie jest nieomylny i każdy popełnia błędy. Ważne, żeby porażki niosły za sobą solidną lekcję, z której należy wyciągnąć wnioski. Tego właśnie uczymy na odwyku. Poznań natomiast może być początkiem nowego rozdziału w Twoim życiu.

Specjalistyczne wsparcie

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że my nie oceniamy, nie traktujemy nikogo z góry, a co najważniejsze nie pogardzamy ludźmi, którzy zbłądzili. Naszym celem jest niesienie pomocy. W tym celu stosujemy detoks alkoholowy, który ma pomóc przestawić się pacjentom na nowy tryb życia. Pokazujemy, że funkcjonowanie w trzeźwości wcale nie musi mieć mniej kolorytu. Jeżeli pacjent do tej pory czerpał przyjemność ze spożywania alkoholu, musimy zaproponować mu coś w zamian. Proponujemy formy aktywności, które umożliwią utrzymanie dobrego nastroju i spokoju ducha.

Terapia składa się z zajęć grupowych, podczas których uczestnicy mogą wymienić sie doświadczeniami i lepiej zrozumieć istotę swoich problemów. Ponadto oferujemy terapię indywidualną. Wówczas lekarz poświęca maksimum uwagi jednemu pacjentowi i jest w stanie precyzyjnie wskazać właściwą drogę. Dodatkowo zapewniamy wsparcie psychiatry, który pomaga pensjonariuszom w uporządkowaniu swoich myśli i całkowitym zmodyfikowaniu dotychczasowych priorytetów.


Terapia alkoholowa - Poznań

Lokalizacja ośrodka “Nad Wartą” sprzyja przebiegowi leczenia. W trakcie odwyku, Poznań jest oddalony o 50 kilometrów. W mieście czyha mnóstwo zgubnych pokus, dlatego pacjenci mogliby mieć trudność w utrzymaniu swoich żądz na wodzy. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej, kiedy przebywają na łonie natury. Wówczas mogą wyciszyć się, oddać refleksji nad dotychczasowym życiem i skupić się na stawianiu fundamentów pod lepsze jutro. Jeżeli szukasz ośrodka zajmującego się leczeniem uzależnienia od alkoholu, Poznań, a dokładniej jego okolice to miejsce, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę.


Szybki kontakt


+48 511 462 003

+48 603 903 553

osrodeknadwarta@onet.pl